top of page

Diş Beyazlatmanın Sırları, Ağız Kokusu ve Diş Eti Kanaması


Bugün sizlere en sık karşılaştığımız soruların bazılarına cevaplar vermeye çalışacağız. Sizler de diş sağlığı ile ilgili sorularınızı bize sormaktan çekinmeyin.


Diş beyazlatma nedir? Nasıl yapılır?

Diş beyazlatma, dişlerdeki lekeleri gidermek ve dişlerin daha beyaz görünmesini sağlamak için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu işlem, diş hekiminiz tarafından uygulanabilir. Diş beyazlatma işlemi hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Ağız kokusu nasıl giderilir?

Ağız kokusu, diş ve diş eti sağlığı ile ilgili bir sorun olabileceği gibi, aynı zamanda yeme-içme alışkanlıkları, sigara kullanımı ve sindirim sistemi problemleri gibi diğer faktörlerden de kaynaklanabilir. Ağız kokusunu önlemek için dişlerinizi iyi bir şekilde fırçalamak, diş ipi kullanmak, ağız gargarası kullanmak, düzenli diş muayenelerine gitmek ve sağlıklı beslenmeye özen göstermek gereklidir.


Diş eti kanaması neden olur?

Diş eti kanaması, diş eti hastalıklarının bir belirtisi olabilir. Plak ve tartar birikimi diş etlerinin şişmesine ve kanamasına neden olabilir. Diş eti hastalıklarının ilerlemesini önlemek için dişlerinizi düzenli olarak fırçalamalı, diş ipi kullanmalı ve diş hekiminize düzenli olarak muayene olmalısınız.

0 yorum

Comments


bottom of page