whatsapp
Contact Us! (216) 481 65 60
About Us
Special Dentasya Oral and Dental Health Polyclinic
Oral Diagnosis and Radiology, Endodontics, Cosmetic Dentistry, Oral and Maxillofacial Surgery, Orthodontics, Implants, Temporamandibular Joint and Facial Pain, Tooth Whitening, Gum Diseases and Treatments, Consevative Dentistry, Laser Applications, Pediatric Dentistry and Prosthesis.
Special Dentasya Oral and Dental Health Polyclinic
Our Treatments
Special Dentasya Oral and Dental Health Polyclinic
Contact Us!

  Special Dentasya Oral and Dental Health Polyclinic
  Our Doctors
  Special Dentasya Oral and Dental Health Polyclinic
  Latest Articles

  Ne zaman diş fırçalamaya başlamalıyız?👧🧒

  Düzenli diş hekimi ziyaretleri ,ilk diş çıktıktan sonra başlayabilir. Çocuğa erken yaşta yeni bir
  beceri öğretildiğinde bu davranışı yetişkinlikte de sürdürmesi olasıdır. Doğru fırçalama iyi ağız hijyeni alışkanlıkları geliştirmek için gereklidir. Küçük çocuklar dişlerini nasıl fırçalayacaklarını bilemediklerinden ebeveynler yardım sağlamalıdır .Çocuklarınız diş fırçalama alışkanlığı kazanırken sizi zorlayabilir. Özellikle bu durumu bir mecburiyet olarak görürlerse huzursuzlaşmaları kaçınılmaz olur. Bu nedenle diş fırçalamayı oyun haline getirmek ve beraberce uygulamak çocukların daha mutlu olmasına yardım edecektir. Diş fırçalamayı bir aktivite olarak gören çocuklar için figürlü diş fırçaları ve diş macunları kullanmak da eğlenceyi ön plana çıkarabilir.

  #pedodontics #pedodontist #çocukdişhekimi #çocukdişhekimliği #cocukdiskliniği #çocukdişmacunu #çocukdişfırçası #çocukdiş#pedodonti
  ...

  DişHekimi ile ilk tanışma çok önemlidir 👫☺️

  Çocuklarda diş hekimi ile ilk tanışmada, önce çocuğun hekimini tanıması ve sevmesi hedeflenir. Burada hekimin rolü büyüktür. Diş hekimi ilk diş muayenesinde ayna ve ışık yardımıyla çocuğunuzun tüm dişlerine ve ağız içi yumuşak dokularına bakar. Var olan sorunları tespit ettikten sonra çocuğunuza özel tedavi şekillerini, beslenme ve koruyucu uygulamaları sizinle paylaşır. Çocukta diş hekimliğine yönelik bir merak uyandırmak ve bu sayede diş hekiminin kliniği gezdirip , kullanılan aletleri sevimli bir şekilde tanıtması çocuğun hekimine güven duygusunun gelişmesine yardımcı olur.
  İlk muayene adeta bir oyunmuş gibi çocuğa aksettirilir ve tedavide kullanılan aletler çocuğa gösterilir.Diş hekiminin bu yaklaşımı ile ömür boyu sürebilecek bir fobi oluşması önlenir .

  Sevgili Deniz’in ilk muayenesi çok başarılı geçti,kendisini tebrik ederiz💕🧿

  @sinembiliciomay @osman__omay

  #pedodontist #çocukdişhekimi #çocukdiş #pedodontics #çocukdişhekimliği
  ...

  Diş taşı temizliği yaptırmalı mıyım ?

  #dtt #diştaşıtemizliği #dişetiiltihabı #dişhekimi #dişkliniği
  ...

  Dentasya ailesi olarak sağlıklı, gülümsemenizin hiç eksik olmadığı güzel bir yıl dileriz.. 💫🎄

  #dentalclinic #dentalclinicinturkey #healthturismturkey #dişkliniği#dentalclinicinistanbul
  ...